Als allerlaatste in Nederland ontdekte ik vorige week Keitof. Ik las voor het eerst over deze hype bij Leidse Glibber en vlak daarna zette mijn leergierige collega P (die ook te veel hobby’s heeft) een foto van een steenuil als voorbeeld ervan op haar facebookpagina. Wat een serendipiteit!

“Maar Hermieneke, wat houdt dat dan in Keitof?” want ik heb vast wle volgers die ook achterlopen qua hypes. Het is in wezen vrij simpel: als Keitoffer beschilder je een steentje (of 10 steentjes of 100), je zet ze uit ergens in de buurt en hoopt dat ze gevonden worden door anderen. De vinder kan ermee doen wat hij wil: meenemen naar huis en in de pronkkast leggen of weer opnieuw ergens neerleggen samen met de 25 stenen die hij inmiddels zelf heeft beschildert. Het is nogal aanstekelijk namelijk..
Veel meer informatie en inspiratie vind je op de landelijke facebookpagina Keitof. Er zijn ook plaatselijke initiatieven, zoals LeidenRocks.
Natuurlijk ben ik zelf – als hobbygevoelige neuroot – ook meteen aan de slag gegaan. Ik pak het groot aan en heb een atelier ingericht. Mijn eerste stenen heb ik uitgezet in de Poptahof. Ik ben benieuwd of iemand ze mee naar huis neemt en weer ergens anders in de stad uitzet!
Mijn openluchtatelier Mijn eerste producten
Je hebt ook nog zitten mozaieken! Ik heb een van je Delfts Blauwe keitjes meegenomen, kan je ze in het vervolg iets lichter maken?
LikeLike
Je kan de wijnboer toch laten sjouwen Emie?
LikeLike
Kreeg t kreng m’n pand niet in
LikeLike
Kom op, even de deur eruit en dan past het wel. En Jaap heeft toch wel spierballen?
LikeLike
Geinig allemaal, hoor. Heb met verbazing/bewondering zitten kijken naar de stenen die mensen zo mooi en vooral creatief beschilderen. Ik had er nog nooit iets over gehoord of gelezen, maar ik vind het een prachtig idee. Tja en dat jij daar je GROTE bijdrage aan gaat leveren, verbaast mij helemaal niet. Go for it, girl!
LikeGeliked door 1 persoon
Wat een creativiteit inderdaad, bij anderen.
LikeLike
Heel toevallig las ik net op de website van een naburig dorp, dat men daar de hype toch ook heeft overgenomen. Het heet daar Happy Stones. Nou ja, zolang ze die dingen niet tegen mijn ramen gooien…. 😉
LikeLike
Happystone en Kei Tof steentjes ben ik vanaf vorig jaar mei, al regelmatig tegen gekomen op mijn wandelingen. Ik wil nu ook zelf een steentje gaan maken, maar dan eenzelfde ontwerp wat speciaal op mij slaat. Nog maar eens goed overdenken🤔🤔
LikeLike
Wandelschoenen!
Ik vind het trouwens wel gek dat ik nog nooit zo’n steentje ben tegengekomen.
LikeGeliked door 1 persoon
Ja je moet wel een beetje geluk hebben, maar het gaat beslist een keer lukken.😊
LikeLike